GIGS 2017

29.04. Espoo Big Band, April Jazz, Espoo

23.04. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

21.04. Paula Koivuniemi, Kuusjoki

19.-20.04. Dallapé, Viking Grace

16.04. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

14.04. Popkorn, Apollo, Turku

09.04. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

08.04. Popkorn ja Mikael Konttinen, Viking Xpress

07.04. Popkorn, Apollo, Turku

02.04. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

01.04. Popkorn, Helsinki

31.03. Lahti sinfonia, Sibeliustalo, Lahti

26.03. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

25.03. Haloo Helsinki, Saku arena, Tallinna

24.03. Haloo Helsinki, Saku arena, Tallinna

19.03. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

18.03. Imatra Big Band, Imatra

16-17.03. Popkorn, Viking Grace

12.03. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

11.03. Paula Koivuniemi, Venus, Turku

10.03. Paula Koivuniemi, Sibeliustalo, Lahti

08.03. Paula Koivuniemi, Salohalli

05.03 Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

04.03. Popkorn, Alastaro

04.03. Turun Metsänkävijöin Orkesteri, VPK:n talo, Turku

01.03. Popkorn & Pete Parkkonen, Lahti

28.02. Dallapé, Pukkila

26.02. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

19.02. Tanssii Tähtien Kanssa MTV3 lähetys

17.02. Sami Pitkämön Orkesteri & PP Petelius, Hartwal arena, Helsinki

14.02. SUMU Big Band, Kåren, Turku KULTAISEN TRUMPETIN PALUU

10.-11.02. Popkorn, Viking Mariella

04.02. Paula Koivuniemi, Viking Grace

04.02. Turku Jazz Orchestra, "Woodyn vuosikymmenet", Turku

02.02. Dallapé, Finlandiatalo, Helsinki

26.-28.01. Paula Koivuniemi, Viking Grace

25.01. Popkorn, Logomo, Turku

22.01. Popkorn & Pete Parkkonen, Tulisuudelma, Vantaa

21.01. Popkorn & Pete Parkkonen, Logomo, Turku

20.01. Popkorn & Pete Parkkonen, Jyväskylä

19.01. Dallapé, Taidetehdas, Porvoo

14.01. Popkorn, Helsinki

13.01. Paula Koivuniemi, Kalastajantorppa, Helsinki

GIGS 2016

31.12. Dallapé, Ooppera, Helsinki

18.12. Riku Niemi Orchestra, Järvenpää

17.12. Riku Niemi Orchestra, Tampere
16.12. Turku Jazz Orchestra, Logomo, Turku
15.12. Osmo Ikonen, Mikaelin kirkko, Turku
14.12. Vantaan Viihdeorkesteri, Finlandiatalo, Helsinki
12.12. Vantaan Viihdeorkesteri, Martinus-sali, Vantaa

11.12. Riku Niemi Orchestra, Kuusankoski

10.12. Riku Niemi Orchestra, Lahti

09.12. Riku Niemi Orchestra, Hämeenlinna

05.12. Dallapé, Tampere

03.12. Paula Koivuniemi, Pori

02.12. Paula Koivuniemi , Tampere

30.11. Dallapé, Viking Grace (boat)

30.11. Mikko Leppilampi, Kauppakeskus Leppis, Espoo

29.11. Espoo Big Band, Tavastia, Helsinki

26.11. Paula Koivuniemi, Börs, Turku

25.11. Turku Jazz orchestra & Turku Philharmonic Orchestra CD release, Turku

19.11. Paula Koivuniemi, Katinkulta

18.11. Paula Koivuniemi, Joensuu

12.11. Turku Jazz Orchestra, Viking Grace (boat)

11.11. Paula Koivuniemi, Oulainen

05.-06.11. KYMI BRASS, Kouvola

05.11. Paula Koivuniemi, Jyväskylä

04.11. Paula Koivuniemi, Venus, Turku

01.11. Vantaan Viihdeorkesteri, Martinus-sali, Vantaa, KULTAISEN TRUMPETIN PALUU

29.10. Popkorn, Logomo, Turku

22.10. Popkorn, Naantalin kylpylä

19.10. Ricky Tick Big Band, Tampere

14.10. Paula Koivuniemi, Pressa, Helsinki

08.10. Paula Koivuniemi, Viking Grace (boat)

05.10. Sami Pitkämö & Friends, Laiska Karhu, Helsinki

04.10. Vantaan Viihdeorkesteri tv-show, Martinus-sali, Vantaa

03.10. Vantaan Viihdeorkesteri, Martinus-sali, Vantaa

30.09.-02.10. Popkorn, Viking Amorella (boat)

27.-29.09. Joensuu Big Band, KULTAISEN TRUMPETIN PALUU

24.09. Paula Koivuniemi, Viking Xpress (boat)

16.09. Dandy Gravy ´n´ Funks, Rento, Turku

16.09. NOKIAS2016 - Turun linna

14.09. Fazer - Kalastajantorppa, Helsinki

12-13.09. Kuopion kaupunginorkesteri ja Johanna Försti, James Bond

10.09. YLE 90v. suora tv-lähetys, Musiikkitalo, Helsinki

08.09. Popkorn, Turun linna

03.09. Paula Koivuniemi, Viking Grace (boat)

03.09. Paula Koivuniemi, Suvilahti, Helsinki

02.09. Popkorn, Rauma

01.09. Paula Koivuniemi, Himos

27.08. Espoo Big Band, Metro Arena, Espoo

26.08. Paula Koivuniemi, Turku

20.08. Sami Saari, Helsinki

20.08. Mikko Leppilampi band, Metro Arena, Espoo
19.08. Espoo Big Band, Kapsäkki, Helsinki

13.08. Paula Koivuniemi, Joensuu

12.08. Anssi Nykänen Band & Veeti Kallio, Haapamäki

09.08. Vantaan Viihdeorkesterin Kombo, Vantaa

07.08. Turku Jazz Orchestra, Turku

06.08. Paula Koivuniemi, Kitee

05.08. Sami Pitkämö Orchestra, Pyhä Unplugged

03.08. Kaartin big band plays Earth Wind & Fire, Hamina Tattoo

30.07. Paula Koivuniemi, DBTL, Turku

29.07. Paula Koivuniemi, Rauma

27.07. Finnish Symphonic Wind Professionals, Lieksa Brass Festival

26.07. Paula Koivuniemi, Joroinen

23.07. Paula Koivuniemi, Karkkila

16.07. Paula Koivuniemi, Jämsä

16.07. Sami Pitkämö & Pirkka-Pekka Petelius, Pori Jazz

09.07. Paula Koivuniemi, Rönni

09.07. Imatra Big Band Camp, Imatra

08.07. Imatra Big Band Camp, Imatra

02.07. Paula Koivuniemi, Himos, Jämsä

01.07. Popkorn , Lahti

25.06. Paula Koivuniemi, Somerniemi

24.06. Paula Koivuniemi, Power Park, Isokyrö

10.06. Kaartin big band plays Earth Wind & Fire, Suomenlinna

09.06. Paula Koivuniemi, Kouvola

27.05. Paula Koivuniemi, Kuopio

21.05. Mikko Leppilampi band, Viking Grace (boat)

21.05. Paula Koivuniemi, Tampere

18.05. Popkorn & Jussu Pöyhönen (private), Helsinki

01.05. Rhino Horns & The Soul Section, Wanha Laamanni, Porvoo

30.04. Sami Pitkämö Orchestra & Seinäjoen kaupunginorkesteri, Sinatra Show, Seinäjoki

28.04. Mikko Leppilampi band (private), Kalastajantorppa, Helsinki

24.04. Finnish Symphonic Wind Professionals, Kangasala

23.04. Saturday night live Finland (live tv-show, MTV3)

22.04. Popkorn, Apollo, Turku

22.04. Popkorn & Pete Parkkonen , Radisson, Turku

21.04 Espoo big band & Husband, Tapiolasali, Espoo

16.04. Popkorn & Virve Rosti, Viking Grace (boat)

15.04. Popkorn, Apollo, Turku

14.04. Popkorn, Viking Grace (boat)

08.04. Turku Philharmonic Orchestra & Diandra, James Bond, Turku

07.04. Turku Philharmonic Orchestra & Diandra, James Bond, Turku

02.04. Mikko Leppilampi band, Helsinki



Sunrise Avenue Live With Wonderland Orchestra TOUR
24.03. Stuttgart, Hanns-Martin-Schleyer-Halle
23.03. Frankfurt, Festhalle
21.03. Munich, Olympiahalle
20.03. Vienna, Stadthalle
18.03. Zürich, Hallenstadion
17.03. Nürnberg, Arena
15.03. Berlin, Velodrom
14.03. Hamburg, Barclaycard Arena
12.03. Leipzig, Arena
11.03. Cologne, Lanxess Arena
05.03. Helsinki, Jäähalli

09.03. Dallapé, Viking Grace (boat)
26.02. Imatra Big Band, Imatra
06.02. Saturday night live Finland (live tv-show, MTV3)
05.02. Company party (private), Turku, Logomo
03.02. Turku Jazz Orchestra, Turku, Logomo
31.01. Rauma Big Band, Rauma, Raumasali
30.01. Sibis Alumni big band with Lovano/Mendoza
23.01. Popkorn (private) Turku, Logomo

Gigs 2015

31.12. Big Bang Big Band, Savonlinna Hall
22.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Helsinki
19.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Laukaa
18.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Oulu
17.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Seinäjoki
14.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Pori
12.12. My Way, Frank Sinatra 100 years, Tampere Hall
10.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Kuopio
06.12. Paula Koivuniemi (Christmas concert), Turku
04.12 Imatra Big Band (Christmas concert with Saara Aalto), Imatra
02.12.  Mikko Leppilampi band, Viking Grace (boat)
28.11. Paula Koivuniemi (private), Helsinki
27.11. Popkorn (private), Turku
27.11. Dallapé, Domino Theatre, Turku
21.11. Paula Koivuniemi, Yyteri
20.11. Paula Koivuniemi, Tampere
20.11. Dallapé (private), Ravintola Kaisaniemi, Helsinki
19.11. Lohja City Orchestra, Laurentius Hall, Lohja
17.11. Espoo Big Band & Tapiola Sinfonietta, Tapiola Hall, Espoo
15.11. Dallapé, Lammi
14.11. Lohja City Orchestra, Art Factory, Porvoo
13.11. Lady's First Big Band (private), Helsinki
07.11. Paula Koivuniemi, Oulu
06.11. Paula Koivuniemi, Lutakko, Jyväskylä
04.11. Dallapé, Viking Grace (boat)
31.10. Paula Koivuniemi, Viking Grace (boat)
30.10. Paula Koivuniemi, Viking Grace (boat)
24.10. 90th anniversary concert of the Dallapé Orchestra, Sibelius Hall, Lahti


Tero & Anssi